Legalni bukmacherzy udostępniają wiele metod szybkich wpłat i wypłat

Szybki czas realizacji oraz bezpieczeństwo wpłat i wypłat mają bezpośredni wpływ na zadowolenie użytkowników z usług bukmachera online. Jakie metody płatności oferują legalni bukmacherzy na swoich stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych? Ile zajmuje transfer pieniędzy i jak zrealizować płatności u bukmachera krok po kroku?

Legalni bukmacherzy udostępniają wiele metod szybkich wpłat i wypłat

Czy płatności u bukmacherów online są bezpieczne?

Bukmacherzy internetowi rywalizują o względy graczy na każdym polu, a choć sposób realizacji płatności nie jest kwestią priorytetową, to jednak i w tym obszarze widać zaciętą rywalizację. Niektórzy bukmacherzy udostępniają nawet po kilkanaście metod dokonywania depozytu, więc niektóre z nich są mniej znane i mogą się wydać nieco podejrzane. Czy jest się czego obawiać?

To zależy. Legalni bukmacherzy, czyli te firmy bukmacherskie, które posiadają zezwolenie na organizację zakładów w Polsce, zawsze oferują tylko bezpieczne metody płatnicze. Na ich platformach bukmacherskich stosowane są też zaawansowane technologie zabezpieczające (np. szyfrowanie SSL), które zapewniają, że zarówno środki finansowe, jak i dane osobowe ich klientów są przechowywane i przetwarzane w bezpieczny sposób. Legalni bukmacherzy muszą spełniać rygorystyczne wymogi w tym zakresie, a to nadzorowane jest przez instytucje państwowe.

Natomiast bukmacherzy online, którzy oferują zakłady bukmacherskie bez polskiego zezwolenia, to już zupełnie inna sprawa. Trudno mieć pewność co do tego, którzy bukmacherzy stosują bezpieczne rozwiązania technologiczne i godne zaufania metody płatności. Podstawową sprawą jest jednak to, że korzystanie z ich usług jest w naszym kraju niedozwolone i karalne, dlatego zdecydowanie odradzamy grę w tych serwisach. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz obstawiać zakłady bukmacherskie zgodnie z polskim prawem, zajrzyj do stale aktualizowanego przez ekspertów portalu WygranaOnline artykułu, w którym wymienieni są legalni bukmacherzy.

Jak w praktyce wpłacić środki u bukmachera?

Legalni bukmacherzy starają się, by gracze mieli szeroki wybór metod płatności, ale dbają też o łatwość ich dokonywania i szybkość realizacji. Zacznijmy od wpłat, ponieważ są to niezbędne operacje finansowe do tego, by móc obstawiać zakłady bukmacherskie. Żeby wpłacić depozyt, najpierw trzeba zalogować się na swoje konto gracza (przez aplikację mobilną lub stronę internetową). Poszczególni bukmacherzy online mają co prawda platformy, które różnią się pod pewnymi względami, jednak ogólnie rozmieszczenie potrzebnych opcji i schemat działania są podobne.

Zazwyczaj legalni bukmacherzy umieszczają w prawym górnym rogu serwisu przycisk „Zaloguj się”, po kliknięciu którego pojawia się formularz logowania. Zalogowany gracz może przejść do sekcji typu „Wpłata”, a po jej otworzeniu wybrać tę metodę, za pomocą której chce dokonać płatności.  W zależności od wybranej metody dalsza procedura może wyglądać różnie, ale wystarczy, że użytkownik postępuje zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Zawsze konieczne jest podanie, jaka kwota ma zostać przekazana na konto gracza, często trzeba też potwierdzić dyspozycjępoza stroną bukmachera (np. w aplikacji bankowej).

Legalni bukmacherzy online oferują błyskawiczne metody zasilania konta użytkownika. Oznacza to, że transfer środków na konto gracza powinien zająć maksymalnie kilka minut.

Jak wypłacić wygrane u bukmachera?

Wypłacanie wygranych wygląda podobnie, choć bukmacherzy nie oferują w tym przypadku dużego wyboru. Najczęściej dostępna jest szybki przelew oraz przelew tradycyjny. Ten pierwszy zajmuje najczęściej do 15 minut, z kolei ten drugi może potrwać nawet 2 dni robocze. Żeby zlecić wypłatę, należy zalogować się na swoje konto i przejść do sekcji dotyczącej wypłat. Następnie trzeba wybrać metodę płatniczą i wpisać, jaka kwota ma zostać wypłacona.

Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy gracz może w ogóle zlecić wypłatę. Legalni bukmacherzy postępują bowiem zgodnie z zapisami tzw. ustawy hazardowej, która wymaga, by gracz został uprzednio zweryfikowany. Jeśli więc posiadasz konto tymczasowe, zanim dokonasz wypłaty, musisz dokończyć rejestrację. W tym celu należy przesłać skan dokumentu tożsamości, a niektórzy legalni bukmacherzy umożliwiają też weryfikację przez opcję „MojeID”, czyli e-bankowość.

Jakie metody wpłat oferują legalni bukmacherzy?

Niektóre metody płatności są na tyle popularne, że udostępniają je wszyscy czy niemal wszyscy legalni bukmacherzy online. Inne są dostępne tylko w wybranych serwisach bukmacherskich, dlatego jeśli zależy Ci na konkretnej metodzie, sprawdź, którzy bukmacherzy online mają ją w swojej ofercie.

Poniżej wymieniamy te internetowe sposoby na zasilenie konta gracza, które są w Polsce najpopularniejsze i można z nich skorzystać przynajmniej u niektórych bukmacherów:

  • Szybkie przelewy – to metoda, którą udostępniają wszyscy legalni bukmacherzy, aczkolwiek mogą korzystać w tym celu z odmiennych systemów płatniczych. Najczęściej gracze mogą wpłacić pieniądze poprzez system Przelewy24, Tpay, Dotpay, PayU czy PayPal.
  • Karta płatnicza – metoda równie popularna i tu bukmacherzy udostępniają zarówno płatności kartą VISA, jak i MasterCard. Jak zwykle w takich przypadkach, podczas pierwszej płatności użytkownik musi podać dane karty, czyli jej numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający. Podczas kolejnych wpłat u danego bukmachera danych tych nie trzeba już wpisywać.
  • BLIK – w Polsce BLIK jest na tyle rozpowszechniony, że legalni bukmacherzy także udostępniają go bardzo licznie. Żeby zapłacić tą metodą, użytkownik musi podać na stronie bukmachera specjalny 6-cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji banku, w której trzeba też tę operację potwierdzić.
  • PaysafeCard – czyli anonimowa karta przedpłacona, którą oferują niektórzy legalni bukmacherzy. W zależności od decyzji gracza, płatność można zrealizować, podając kod z posiadanej karty (można ją kupić w wielu sklepach) albo przy wykorzystaniu konta PaysafeCard.
  • Portfele elektroniczne – e-portfele to także anonimowa metoda płatności i jest to preferowany sposób na dokonywanie wpłat wielu typerów. Taką możliwość oferują wybrani legalni bukmacherzy online, a najczęściej spotykaną opcją jest e-wallet Skrill, Neteller, Google Pay, Apple Pay i PayPal.
  • Revolut – kolejna już mocno popularna w Polsce anonimowa metoda płatnicza, do której jednak legalni bukmacherzy podchodzą jak na razie dość ostrożnie i mało który bukmacher w tej chwili ją udostępnia.
  • Tradycyjny przelew – tej metody nie trzeba raczej nikomu przedstawiać i wyjaśniać, że jest to jedyna z wymienionych metod, która wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na realizację (minimum kilka godzin).

Na jakie sposoby legalni bukmacherzy umożliwiają wypłacanie wygranych?

Obecnie podstawowym sposobem wypłaty, jaki oferują legalni bukmacherzy, są ekspresowe przelewy. Realizowane są one przez większość banków w Polsce, a ich zaletą jest krótki czas realizacji. Inną opcją jest zwykły przelew bankowy, który dostępny jest dla kont we wszystkich bankach, ale tu gracze muszą liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na wypłatę.

Są jednak w Polsce także legalni bukmacherzy, którzy przewidują wypłatę nie tylko na osobiste konto bankowe, ale też gdzie indziej. Przykładowo bukmacherzy mogą realizować przelewy nakonto PayPal – opcja aktualnie dostępna jest w STS.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bonus bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) + freebet 60 PLN – www.Betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button