Czy obstawianie przez Internet jest bezpieczne?

Granie przez internet jest obecnie coraz powszechniejsze. Nie tylko wśród osób młodych, które są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i mają rozmaite akcesoria elektroniczne w swoim domu. Także osoby starsze chętnie korzystają z takiej możliwości. Niektórzy zastanawiają się, czy granie przez internet jest jednak całkowicie bezpieczne? Czy jest się czego obawiać?

obstawianie meczów
Obstawianie meczów w internecie jest całkowicie bezpieczne?

Wybór bukmachera ma znaczenie

Granie przez Internet może być w 100% bezpieczne, ale trzeba na początek wybrać odpowiedniego bukmachera. W Polsce są legalnie działające firmy hazardowe. Takie instytucje posiadają licencje na prowadzenie swojej działalności (od Ministerstwa Finansów). To prawdopodobnie najlepszy dowód na to, że tak naprawdę nie ma się czego obawiać.

Należy wybierać legalnych bukmacherów, którzy spełniają te kryteria. Gdzie można znaleźć takie firmy hazardowe? Są różne rankingi, rozmaite klasyfikacje itd. Na pewno na wybór nie można narzekać. Dobry bukmacher posiada nie tylko punkty stacjonarne na terenie całej Polski. Firmy hazardowe dbają również, aby gracze mogli obstawiać bez konieczności opuszczania swojego domu, mieszkania.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Rejestracja w porządnej firmie bukmacherskiej nie stanowi zatem żadnego zagrożenia. Nie trzeba też obawiać się, że gra będzie oznaczała złamanie jakiegokolwiek przepisu. Takie firmy hazardowe działają zgodnie z prawem. Można nie tylko grać, ale też bez problemu wygrywać i potem wydawać takie pieniądze.

Czy dane podawane w czasie rejestracji są bezpieczne?

Niektórzy nie są do końca przekonani do rejestrowania się na stronach legalnych bukmacherów. Dlaczego? Powody są różne. Polacy niechętnie podają swoje dane osobowe w trakcie rejestracji. Niektórzy decydują się zarejestrować na kogoś kompletnie innego. Tak jednak nie wolno robić. Gdybyście chcieli potem przejść proces weryfikacji tożsamości, to nie macie szans, aby to zrobić bez kłopotu. Obecnie bukmacherzy wymagają na przykład przesłania skanu dowodu osobistego.

Ludzie, którzy podadzą fałszywe dane nie mają zatem możliwości, aby potwierdzić konkretne imię, nazwisko itd. Nie trzeba obawiać się, że dane trafią do kogoś, kto nie powinien mieć z nimi do czynienia. Legalne firmy hazardowe robią wszystko, aby tego typu informacje były bezpieczne w 100%.

Jakie inne środki ostrożności powinny być zachowane?

Obstawiając przez Internet u legalnych bukmacherów należy zachować inne środki ostrożności. Niektóre buki mają swoje czaty. Można tam wymieniać się typami, spostrzeżeniami. Warto jednak zastanowić się, czy dobrą praktyką będzie podawanie tam swoich danych osobom anonimowym. Na takich czatach nie brakuje oszustów, którzy oferują na przykład pewne typy itd.

Najlepiej po prostu dbać o swoją anonimowość. Osoby przeprowadzające różne transakcje finansowe przez internet muszą też sprawdzać, czy konkretne strony są bezpieczne. Można to zrobić poprzez zweryfikowanie tak zwanej zielonej kłódki, która pojawia się obok głównego adresu. Systematyczne sprawdzanie komputera pod kątem ewentualnego wirusa także jest dobrą praktyką.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button