Jak wyglądają mistrzostwa świata w pokerze?

Każdy, kto choć trochę interesuje się grami karcianymi wie, że poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie . Nic więc dziwnego, że z czasem pojawiły się mistrzostwa świata w pokera. Jak więc to wygląda? Ile wygrać mogą najlepsi? Gdzie się one odbywają? Na te pytania odpowiemy wam już za chwilę!

Jak wyglądają mistrzostwa świata w pokerze?
Jak wyglądają mistrzostwa świata w pokerze?

Co oznacza WSOP?

WSOP – to nic innego jak skrót od World Series Of Poker (Światowe mistrzostwa w pokerze – ang. Tłum) są to nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze, które rozgrywają się prawie przez miesiąc każdego roku w miejscowości Las Vegas. Każdego roku przyciągają one coraz więcej profesjonalnych pokerzystów oraz sporo ,,kasiastych” amatorów, którzy chcą sięgnąć po pieniądze i sławę.

Od kiedy istnieją mistrzostwa świata w pokerze?

Wszystko zaczęło się w 1970 roku, kiedy właściciel kasyna ,,Horseshoe” w Las Vegas, Benny Binion, postanowił zaprosić do siebie najlepszych graczy pokerowych na świecie. Swoją akcją chciał wyłonić najlepszego na świecie pokerzystę, więc ,,konkurs” nazwał World Series of Poker. I tak już się potoczyło dalej samo. Co ciekawe dwa lata temu na tytuł najlepszego gracza na świecie zasłużył niejaki Johnny Moss. Ale wróćmy do początków.W pierwszych zawodach WSOP brało udział 7 graczy, w rok później już 13.

Począwszy od roku 2002, WSOP przeżywało swoją drugą młodość – tym razem jednak istniała możliwość również gry przez internet. Obecnie pula głównego turnieju sięga ponad 100 milionów dolarów.Jednakże tu jest pewien haczyk – ponieważ każdy chętny do gry musi uiścić wpisowe w wysokości 10,000 dolarów.

Gra w pokera przez internet

Co ciekawe, pula nagród zeszłorocznych mistrzostw osiągnęła grubo ponad 80 milionów dolarów, czyniąc z tego turnieju zawody niemalże z najwyższą główną wygraną. Żadne inne wydarzenie nie łączy takiej ilości uczestników z taką pulą nagród. Mało tego, to jedyny turniej, w którym może wziąć udział każdy (jedyne wymaganie jakie stawiają organizatorzy to minimum 21 lat oraz 10,000 dolarów wpisowego). A jak popularny jest poker w naszym kraju?

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Bonus bez depozytu za darmo – 29 PLN w STS online.

Czy istnieją podobne turnieje w Polsce?

Absolutnie że nie. Dzieje się to z kilku powodów, mianowicie pierwszym powodem jest oczywiście to, że poker nie jest aż tak popularny w naszym kraju, drugim powodem jest na pewno nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku, która sprawiła iż dostępne dla polskich pokerzystów jest jedno legalne kasyno i poker online – które jest kontrolowane przez państwo – a na dodatek jeszcze w nim możemy jedynie grać przeciwko symulowanym przeciwnikom.

Ostatnio jednak sytuacja powoli się zmienia, ponieważ dzięki usłudze Betgames STS możemy teraz obstawiać zakłady na pokera, które są podobne do samej gry, ale technicznie nią nie są. Polega to mniej więcej na tym, że zamiast samemu grać w pokera, my tylko obstawiamy karty które według nas wygrają dane rozdanie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bonus bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) + freebet 60 PLN – www.Betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button