Czy zakłady bukmacherskie uzależniają i jakie są tego objawy?

Uzależnienie od gier hazardowych i zakładów bukmacherskich dotyczy, co udowodniono, określonej grupy graczy w naszym kraju. Należy mieć świadomość, że systematyczne uczestnictwo w różnych rodzajach zakładów jest równie niebezpieczne i może w każdej chwili prowadzić do uzależnienia. W tej chwili, zgodnie z obowiązującym prawem, bukmacher powinien informować graczy o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu, a także powinien zapewnić ochronę przed obstawianiem zakładów bukmacherskich osobom nieletnim, które są bardziej narażone na takie uzależnienie.

hazard online uzależnia
Czy zakłady bukmacherskie mogą uzależniać?

Uzależnienie od zakładów sportowych

Chociaż udział w zakładach bukmacherskich jest mniej ryzykowny, temat uzależnienia od tego typu rozrywki jest nadal aktualny. Wiele osób jednak nie wie, jak rozpoznać osobę, która jest uzależniona od gier hazardowych lub obstawiania zakładów bukmacherskich, ponieważ w tym przypadku objawy nie są oczywiste, tak jak w innych nałogach. Istnieją jednakże pewne cechy osobowościowe, które przyczyniają się do rozwoju uzależnienia.

Pasja do hazardu, w tym do biur bukmacherów, przejawia się najczęściej u impulsywnych ludzi szukających silnych wrażeń i odczuwających pragnienie złagodzenia napięcia, które się w nich z różnych względów gromadzi. To zazwyczaj idzie w parze z emocjonalną niedojrzałością, bardzo niską samooceną lub poczuciem wyobcowania z najbliższego otoczenia. Potencjalni gracze mają również duże problemy z wyrażaniem własnych uczuć i potrzeb.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jedną z pierwszych oznak nadmiernego zainteresowania grami hazardowymi jest chęć odegrania się, która pojawia się po porażce. Objawia się to także chęcią stałej gry. Następnie gracz ze słabością do hazardu wchodzi do kolejnej gry tak szybko, jak to możliwe, stawiając nowe zakłady, ponieważ uważa, że może bez problemu odzyskać to, co stracił. Niepokojące jest przede wszystkim to, że gracz spędza bardzo dużo czasu na grze lub na myśleniu o tym, aby zagrać. Osoba taka również stale o tym mówi.

Kontrola nad uzależnieniem jest możliwa?

Gracz, który ma problemy z uzależnieniem od gier, nie może się zatrzymać. Niezależnie od tego, czy wygrywa, czy wręcz przeciwnie, czyli prawie stale przegrywa. Osoby ze słabością do hazardu bardzo często grają nie dla pieniędzy, ale dla emocji wywołanych przez grę. Rosnący niepokój, stan napięcia powstającego podczas oczekiwania na wyniki i wysoki poziom pobudzenia, które rzadko spotykane jest w życiu codziennym, są to rzeczy, które mogą być wciągające i bardzo uzależniające.

Człowiek uzależniony również nie ma kontroli nad swoimi emocjami, które zaczynają nim rządzić. Tacy ludzie bardzo często nie zauważają, co się wokół nich dzieje, inwestują swoje ostatnie pieniądze, a czas nie jest dla nich ważny. Obchodzi ich tylko udział w grze. Niepokojące jest także wydawanie i pożyczanie pieniędzy na ten cel. Może to mieć bardzo negatywne skutki. Ale najgorsze jest to, że pacjent zwykle nie zauważa swoich problemów lub dostrzega je zbyt późno, na przykład, gdy traci wszystkie swoje oszczędności. Potem w jego głowie zapala się czerwone światło i zdaje sobie sprawę, że coś jest nie w porządku.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bonus bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) + freebet 60 PLN – www.Betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button