Kiedy warto jest pasować w pokerze?

Umiejętne pasowanie w pokerze online to nie lada sztuka, szczególnie jeśli stawka jest naprawdę wysoka. Kiedy więc warto jest pasować w pokerze? Jak tego się nauczyć? Tego dowiecie się już za moment!

Kiedy warto jest pasować w pokerze?
Kiedy warto jest pasować w pokerze?

Kiedy warto odpuścić sobie rozdanie?

Zajmijmy się tym problemem na przykładzie najpopularniejszej formy pokera, mianowicie Poker Texas Hold’em. Ciekawostka – jest to legalny poker online w Polsce. Na początku każdej gry gracz otrzymuje po dwie karty. Jeśli karty nie są ,,dobre”  to trzeba dobrze zastanowić się przed podbiciem stawki. Biorąc pod uwagę poszczególne karty, największą wartość ma as, a najniższą dwójka (2). Jeśli ktoś ma na przykład dwie 2, to nie powinien wchodzić do gry. Jeśli zawodnik ma natomiast dwa asy to wtedy lepiej jest podbijać. Są na tym świecie zawodnicy, którzy decydują się zainwestować nieco gotówki, aby zobaczyć 3 karty wspólne. Jeśli cały czas nie ma ani jednej pary, to brnięcie w dalszą grę jest po prostu bardzo kiepskim pomysłem.

Czy dobry gracz często wchodzi do gry?

Osoby które dopiero co zaczynają grać w Texas Hold’em wchodzą praktycznie do każdego rozdania. To nie jest dobry pomysł, z racji tego iż lepiej najpierw, aby osoby początkujące zobaczyły, jak na co dzień grają zawodowcy. Takie osoby doskonale wiedzą, kiedy wejść, a kiedy trzeba spasować. Często w tym gronie są osoby, które na kilkanaście, kilkadziesiąt rozdań wchodzą tylko kilka razy do gry. Nie mają zamiaru tracić niepotrzebnie swoich pieniędzy na słabe karty.

Zawodowcy to na dodatek świetni matematycy. Już po otrzymaniu kart wiedzą, jakie mają mniej więcej szanse procentowe na utworzenie konkretnego układu. Warto zatem z rozsądną częstotliwością wchodzić do gry. Z drugiej strony nie powinno się wyłącznie dorzucać do puli, jeśli ktoś ma bardzo dobre karty, ponieważ taka postawa będzie później bardzo przewidywalna a wtedy rywale nie będą mieli ochoty na to, żeby podbijać stawkę. Naturalnie jeśli nasz zawodnik ma bardzo dobre karty, to niezależnie od pozycji przy stole powinien wejść do gry. Tutaj nie ma żadnego odstępstwa od reguły. Normalne jest również to, iż taki gracz nie powinien pokazywać przesadnej radości, czy też podbijać niebotyczne sumy, ponieważ wtedy przeciwnicy bardzo szybko się zorientują co jest na rzeczy.

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Bonus bez depozytu za darmo – 29 PLN w STS online.

A co zrobić, jeśli kiepsko blefujemy?

 Jeśli nie mamy zbyt dobrych umiejętności blefowania, to alternatywą do tego jest granie w poker online. Możemy to zrobić na przykład za pośrednictwem usługi Betgames STS. Co prawda nie jest to normalna gra w pokera, ponieważ polega ona na obstawieniu, która ręka będzie zwycięska w rozgrywce na żywo, zamiast grania w pokera samemu. Oczywiście taki rodzaj pokera jest w pełni legalny, i nic nam się nie stanie jeśli zagramy w pokera w ten sposób.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bonus bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) + freebet 60 PLN – www.Betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button