Zakłady bukmacherskie – jak zacząć?

Sport towarzyszy człowiekowi od wieków, a w czasach nowożytnych powiązane są z nim największe korporacje i media, które zarabiają reklamując się przy okazji wydarzeń sportowych lub zajmują się ich opisywaniem i relacjonowaniem. Równie ważnym i obecnym w świecie sportu podmiotem są zakłady bukmacherskie. Znane na pewno wszystkim, pozwalają kibicom urozmaicić śledzenie rozgrywek sportowych poprzez postawianie pieniędzy na konkretny typ, który w razie spełnienia się daje graczowi wygraną, której wysokość jest zależna od kursu. Wszystko może wydawać się banalnie proste, ale nie oznacza to, że obstawianiu meczów nie towarzyszą wielkie emocje. 

Zakłady bukmacherskie - jak zacząć?

Podstawowe pytanie – po co obstawiać?

Przyjrzyjmy się kibicowi piłki nożnej. Śledzi on z zamiłowaniem popularne rozgrywki ligowe, emocjonują go występy jego ulubionej drużyny i czuje, że zna się na piłce. Wie, który zawodnik jest lepszy, jaki klub jego zdaniem ma szansę na zwycięstwo i chciałby tę wiedzę wykorzystać, najlepiej zdobywając dodatkowe pieniądze. W tym miejscu pojawia się bukmacher i proponuje prostą umowę – ty obstaw kto wygra najbliższy mecz, postaw wybraną przez ciebie kwotę, a jeżeli twoje przewidywania się sprawdzą, nagrodzimy cię. Wymagany jest jeszcze kurs, a więc mnożnik, który wcześniej ustalił zakład bukmacherski. Faworyt posiada oczywiście mniejszy kurs, na przykład za każdą postawioną złotówkę można odebrać pięć groszy. W przypadku wybrania niżej notowanej drużyny, a takie przecież często sprawiają niespodzianki, klient może wygrać kilkukrotność postawionych pieniędzy. Odpowiadając na wcześniej zadane pytanie, obstawia się z różnych powodów – chcąc urozmaicić zmagania sportowe, licząc na wygranie zakładów lub dla najzwyklejszej rozrywki, bo dostęp do bukmacherów internetowych jest bardzo ułatwiony.

Czy mam szansę wygrać?

Jest to niewątpliwie jedno z pierwszych pytań pojawiających się w głowie osoby, która rozważa postawienie swoich pieniędzy w konkretnym wydarzeniu sportowym. Na szczęście odpowiedź nie wymaga długich rozważań i brzmi: tak, ale to zależy od wielu czynników. Żaden zakład bukmacherski nie może zapewnić zwycięstwa, ale też żaden legalny (a tylko takie można brać pod uwagę) nie będą stosować nieczystych zagrań, aby pozbawić typującego należytych nagród. W prostych słowach – gdy wiemy nieco o danej dyscyplinie i oczywiście dopisze nam szczęście możemy liczyć na pozytywne rezultaty, a ilość pieniędzy zależy od kwoty jaką wpłacimy i kursu, jakim objęte było wydarzenie. Wracając na chwilę do kwestii legalności: zakłady bukmacherskie, jakimi powinien zainteresować się gracz to tylko ci legalni, a więc wszyscy, którzy sponsorują ligi, drużyny piłkarskie, występują w mediach lub na swojej stronie internetowej czy lokalu stacjonarnym zamieszczają dowód o zatwierdzeniu przez ministerstwo.

Zakłady bukmacherskie - jak zacząć?

Gdzie i jak obstawiać?

Jeżeli chodzi o lokalizację – do wyboru są dwie. Pierwsza to tradycyjne lokale stacjonarne, które znajdują się w każdym dużym mieście i polegają na wypełnieniu interesujących nas wydarzeń i zatwierdzeniu zakładów przez pracownika znajdującego się na miejscu. Miejsca takie bardzo często wyposażone są w telewizory oraz rozpiski wielu meczów, które klient może uwzględnić. Druga metoda jest o wiele bardziej dostępna i wygodniejsza, ponieważ zakładu dokonuje się poprzez stronę internetową. Gracz zakłada swoje konto, podaje potrzebne dane i może zacząć obstawiać.

Temat tego jak obstawiać jest nieco szerszy, ponieważ typów zakładów znaleźć można u opisywanych firm mnóstwo. Najprostszy z nich można opisać na przykładzie meczu pomiędzy dwiema drużynami. Gracz analizuje szanse poszczególnych ekip i decyduje się na remis, przekonany również tym, że kurs na ten konkretny typ jest najwyższy (a więc i wygrana będzie największa). Wybiera, iż kwota jaką postawi to 10 zł, co da mu przykładowo 25 zł do odebrania po spotkaniu. Brzmi prosto, prawda? I w gruncie rzeczy pozostałe rodzaje zakładów nie wymagają niczego innego, różnią się jedynie tym, że klient wybiera kilka meczów w jednym kuponie (tzw. zakłady złożone) albo decyduje się wytypować strzelców goli lub ilość bramek zdobytych w pierwszej połowie.

Warto zainteresować się zakładami bukmacherskimi i postawić chociażby niemałe pieniądze, aby przekonać się jakie emocje za tym stoją i czy dany rodzaj rozrywki przypada nam do gustu. 


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bonus bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) + freebet 60 PLN – www.Betfan.pl

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button